Dotyk

Dotyk to jeden z dominujących zmysłów.” Jest źródłem informacji dla rozwoju świadomości własnego ciała, planowania motorycznego, dyskryminacji wzrokowej, języka, szkolnego uczenia się, bezpieczeństwa emocjonalnego i umiejętności społecznych”/C.S.Kranowitz/. Obniżona zdolność do odbioru wrażeń czucia powierzchniowego powoduje trudności w różnicowaniu wrażeń czuciowych z warg, języka, jamy ustnej, problemy w zaplanowaniu ułożenia narządów aparatu artykulacyjnego do prawidłowej wymowy głosek.
Aby wspomagać terapię logopedyczną, AS Sklep z pomocami terapeutycznymi: http://www.aspomoceterapeutyczne.pl/ poleca zabawki stymulujące układ dotykowy.

Krótka zabawa może działać motywująco. Gniotki działają antystresowo.
http://www.aspomoceterapeutyczne.pl/…/zabawka-gniotek-czer…/
http://www.aspomoceterapeutyczne.pl/…
http://www.aspomoceterapeutyczne.pl/…/pilki-sensoryczne-3s…/
http://www.aspomoceterapeutyczne.pl/produkt/masa-z-zaba/

http://www.aspomoceterapeutyczne.pl/p…/mis-swiecacy-gniotek/Zdjęcie użytkownika Pomoc logopedyczna: karty do gry w "Memo" oraz "Piotruś".Zdjęcie użytkownika Pomoc logopedyczna: karty do gry w "Memo" oraz "Piotruś".Zdjęcie użytkownika Pomoc logopedyczna: karty do gry w "Memo" oraz "Piotruś".Zdjęcie użytkownika Pomoc logopedyczna: karty do gry w "Memo" oraz "Piotruś".Zdjęcie użytkownika Pomoc logopedyczna: karty do gry w "Memo" oraz "Piotruś".